ÖVRIGT / Speglar / Spegel 5268504
*
nr 526 8504
Spegel
dia 74 cm
Utrop:
100 kr
Såld:
2.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 26 maj 2008
kl 16:35:29
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
21/5 19:30:09
1
300 kr
23/5 11:13:37
2
500 kr
25/5 22:10:33
3
400 kr
26/5 11:06:39
4
1.300 kr
26/5 13:37:42
5
1.000 kr
26/5 13:54:02
6
1.600 kr
26/5 14:10:20
6
Vinnande bud
26/5 14:11:09
2
1.600 kr
26/5 14:11:44
2
1.900 kr
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:51
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:05
-
5066 Spegel
71x38cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:19
-
5067 Spegel
Gustaviansk stil, 51x61cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:45
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:27
*
Spegel
nr 526 8504
Spegel
dia 74 cm
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 2.000 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 26 maj 2008 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
21/5 19:30:09 | 1 | 300 kr |
23/5 11:13:37 | 2 | 500 kr |
25/5 22:10:33 | 3 | 400 kr |
26/5 11:06:39 | 4 | 1.300 kr |
26/5 13:37:42 | 5 | 1.000 kr |
26/5 13:54:02 | 6 | 1.600 kr |
26/5 14:10:20 | 6 | Vinnande bud |
26/5 14:11:09 | 2 | 1.600 kr |
26/5 14:11:44 | 2 | 1.900 kr |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:51 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:05 -
5066 Spegel
71x38cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:19
-
5067 Spegel
Gustaviansk stil, 51x61cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:45 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:58 -
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:27